CHS Sen Vysočiny - belgický ovčák Tervueren

Belgický ovčák tervueren - o chovatelské stanici Sen Vysočiny

V naší chovatelské stanici chováme v současné době dvě plemena. Belgické ovčáky tervuereny a francouzské buldočky.
Svého prvního tervuerena jsem si pořídila v roce 1991. Byl to Ch.Amor z Ráje Sidy. Díky Amorovi jsem zcela propadla kouzlu belgického ovčáka a mohu potvrdit, že je to láska na celý život. O pár let později jsem mu pořídila psí kamarádku fenku Carin Týnská hora a ještě v tom samém roce, v roce 1997, jsem si zaregistrovala chovatelskou stanici SEN VYSOČINY a začala pronikat do chovatelství. Pomalu...teoreticky i prakticky a musím říct, že je pořád se co učit!
V roce 2003 jsem si pořídila další fenu (po importované feně později kryté v zahraničí) Bailu Oridix. Baila odešla na belgičáka nečekaně brzy a to ve dvanácti letech. Poslední dva roky žila s dcerou Míšou v Praze.
V současné době máme doma dva tervuereny - dceru Baily, JCh.Haidy Bailu Sen Vysočiny a gris psa Ch.JCh. Zephyra Uphen z Kovárny. Ve spolumajitelství máme groenendaelku Derinku. Derie Ulkaine Callistopeia.
Rekreačně cvičíme, občas vyrazíme na nějakou tu výstavu a občas naplánujeme a odchováme štěňata, doufám, že brzy snad už i první vrh grénů .

belgický ovčák Tervueren

Carin Týnská hora a Ch.Amor z Ráje Sidy

belgický ovčák Tervueren

Míša s Bailou Oridix

belgický ovčák Tervueren

Derie Ulkaine Callistopeia

belgický ovčák Tervueren

Ch. Zephyr Uphen z Kovárny a JCh. Haidy Baila Sen Vysočiny

Tvorba www stránek pro chovatelské stanice, grafické návrhy, focení psů, vizitky, focení psích výstav, reklamní grafiky pro krycí psy a vrhy

 VISITS